مبتدی هستم و نمیدانم کدام راه را انتخاب کنم !

Image
درخت علم تکنیکال شاخه های زیادی دارد، الیوت، ایچیموکو، تحلیل کلاسیک، پرایس اکشن،اندیکاتور،گن، تئوری هارست و شاید با صدها مورد دیگر درخت تنومند علم تکنیکال را تشکیل می دهند و انتخاب اینکه کدام شاخه این علم برای شما مناسب است و احتمال به سود رساندن شما را زیاد می کند به چندین و چند مورد بستگی دارد :
میخواهیم معامله گر شویم و نه تحلیل گر!

ما در "تریگر پرایس اکش" با توجه به بیش از 16 سال سابقه خود در بازار های مالی، مطالعه و یادگیری یکی ازمحبوب ترین و پرکاربرد ترین زیر شاخه های علم تحلیل تکنیکال یعنی "پرایس اکشن" را به شما پیشنهاد می دهیم . مطالبی که درسبک "تریگر پرایس اکشن" به شما آموزش داده می شود ترکیبی از سه مبحث "تحلیل تنکیکال کلاسیک" ، "پرایس اکشن" و "جریان سفارشات" می باشد.
در سبک "تریگر پرایس اکشن" ما تلاش می کنیم با استفاده از الگو ها و مفاهیم حرکتی بفهمیم در فکر بزرگان بازار که به اعتقاد ما منشا حرکات در بازار هستند، چه چیزی میگذرد.

همچنین ما در تریگر پرایس اکشن سعی بر این داریم تا با استفاده از یک برنامه ریزی مدون آینده قیمت را با توجه به گذشته آن پیش بینی بنماییم و در صورت درست از آب در آمدن پیش بینی سوار بر موج ایجاد شده شویم .

اینکه می گوییم "سعی میکنیم بر موج ایجاد شده سوار شویم " دلیل بزرگی دارد ! در اکثر آموزش ها شما در بهترین حالت تبدیل به یک تحلیل گر می شود و کار تحلیل گر کاری به غیر از پیش بینی قیمت نیست. وقتی یک تحلیل گر قیمت را پیش بینی می کند برایش تفاوتی ندارد که پیش بینی اش درست از آب در می آید یا نه اما برای یک معامله گراین یک مسئله حیاتی است ! مثال زیر تفاوت یک تحلیل گر با یک معامله گر را بیشتر مشخص می کند.

یک پزشک دریک بیمارستان صحرایی در میدان جنگ و یک پزشک که تنها در دانشگاه کار تحقیقاتی می کند را تصور کنید. زمانی که پزشک شماره یک در میدان جنگ با صد ها مجروح دست و پنجه نرم می کند باید بتواند در ابتدا بیماران خود را در کسری از اولویت بندی کند و سپس بعد از آن، دانش خود را در لحظه عملیاتی کند ! اما پزشکی که در دانشگاه تدریس میکند هیچ نیازی به عملی کردن دانش خود ندارد و بدون هیچ گونه استرسی دانش خود را به صورت تئوری به دانشجویان خود منتقل می کند و یا به کارهای تحقیقاتی خود مشغول می شود.

تفاوت معامله گر و تحلیل گر هم همین می باشد و ما در تریگر پرایس اکشن سعی در آموزش معامله گری داریم و نه تحلیل گری...

Image